Office №5
ZASŁONY    I    FIRANY    I    ROLETY
Office №5
Rodzaje dekoracji tekstylnych
 (Zasłony, firany, lambrekiny, baldachimy)
Zasłona, firana na taśme oraz fałda ręcznie.
Stosowanie firan i zasłon jako dekoracja okienna - to klasyka, która nigdy nie straci na aktualności. 
Do zawieszenia firan i zasłon na karnisze, należy użyć taśmy, która tworzy potrzebne fałdy. Taśma marszcząca stanowi również element wystroju. W obecnym czasie istnieje ogromna różnorodność form, szerokości taśm do zasłon, na przykład: jodełka, ołówek, gofre, zakładki, filiżanka.  
Istnieje możliwość przyszycia taśmy do krawędzi zasłony lub poniżej krawędzi, dodanie sznura lub chwostów. Przez takie dodatki można łatwo zmienić wygląd zasłony. Taśmy marszczące można również stosować do lambrekina. W zależności od stylu wnętrza lambrekin stanowi fantazyjną ozdobę dołu zasłony wraz elementami dekoracyjnymi, takimi jak frędzle, soutache. W zależności od rodzaju taśmy marszczącej możemy osiągnąć efekt różnego zmarszczenia tkaniny a przy tym istnieje potrzeba zastosowania większej lub mniejszej ilości materiału. Innym sposobem układania fałd tkaniny bez stosowania taśmy jest sposób szycia i układu ręcznego. Zasłona wykonana bez użycia taśmy wymaga większego nakładu pracy, jest bardziej efektowna,ma lepszą jakość i tym samym jest droższa.  
Office5 szyje zasłony o każdym stopniu trudności i złożoności uzyskując maksymalny efekt.

Zasłona, firana na przelotkach. Firanki, zasłony na szelkach.
Przelotki (kółka), szelki (wieszaki pętelkowe), wstążki- to opcje zawieszania firan i zasłon do karnisza. Przelotki - to jest element ,który zawiera otwór, służący do osadzenia zasłony lub firany na karniszu. Przelotki bywają metalowe, drewniane i plastikowe. Klasyczne przelotki mają kształt koła.  Office5 proponuje przelotki o różnych geometrycznych formach: gwiazdki, słoneczka i inne. Dzięki przelotkom utworzą się idealnie równe, głębokie fałdy.  
Szelki i wstążki wykonuje się z materiału podstawowego albo kontrastowego.  Jest możliwe wykonanie pętli skórzanych i metalowych. Dzięki kombinacjom z szerokością pętli i dodatkowymi elementami dekoracyjnymi (guziki, pędzle) stora przybiera jeszcze piękniejszy wygląd.

Zasłona rzymska.
Rzymskie zasłony - to tkaniny, które przy podnoszeniu tworzą proste poziome fałdy.  
Rzymska zasłona oraz firana pasuje do każdego wystroju wnętrza. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał: jednolity kolor lub mały albo duży wzór, pasy, kratki itp. 
Rzymskie zasłony można stosować w kompozycji z tradycyjnymi prostymi zasłonami, firanami albo dodać lambrekin. Dodatkowymi elementami dla rzymskiej zasłony są różnorodne dekoracje: frędzle, sznurek, chwost, taśma ozdobna. W zależności od wybranej tkaniny dół zasłony może być prosty lub fantazyjny .  Jakie tkaniny nadają się dla rzymskiej zasłony, firanki? Wykonuje się z lekkich tkanin albo średniej ciężkości.  
Office5 rekomenduje szycie zasłon na podszewce dla bardziej efektownego wyglądu. Karnisz z mechanizmem podnoszenia dobiera się w zależności od stopnia ciężkości gotowego wyrobu. To gwarantuje dokładną, harmonijną i długowieczną pracę mechanizmu karnisza.

Firana francuska. Zasłona austriacka. Rosyjski balun. Zasłona londyńska. 
Firana francuska- wykonuje sie ją z miękkiej lekkiej tiulowej tkaniny. Składa się z pionowych fałd i poziomych obfitych zmarszczeń, które są rozmieszczone równomiernie na całej wysokości tiulu, od dolnej krawędzi do góry. Poziome fałdy delikatnie i płynnie zwisają od dolnej do górnej części story. Model ten wymaga dużej ilości materiału. Na dolnej krawędzi firana jest ozdobiona frędzlami i chwostami. Firana francuska z tiulu nadaje wnętrzu uroczysty wygląd. Office5 rekomenduje francuski tiul dla dużych,wysokich pomieszczeń.

Rosyjski ,,balun” jest bardzo podobny do francuskiego tiulu. Różnica polega na tym, że poziome fałdy mają wysokość 15 cm, i nie przechodzą przez całą wysokość tiulu jak w wersji francuskiej. 
Office5 rekomenduje stosować współczynnik 2,5-3 dla pionowej fałdy. W ten sposób zmarszczki poziome będą zwisać głębiej i wygląd story stanie się szlachetniejszy. Miękkość tkaniny również gra ważną rolę dla formy i kształtu fałd.  
 
Zasłona austriacka- Składa się z pionowych i poziomych fałd. Najczęściej jest wykorzystywana z mechanizm podnoszenia. W stanie opuszczonym poziome fałdy mogą dochodzić do środka wysokości story, a przy podnoszeniu tworzą się nowe zwisające fałdy.

Zasłona londyńska- produkt z tkaniny o wielkości otworów okiennych z mechanizmem podnoszenia. Na karniszu tkanina wygląda prosta i gładka, jednak zawiera kontrafałdy, które przy podnoszeniu zaslony są ujawniane i na dołu zasłony tworzą się zwisy, tworząc niepowtarzalny piękny widok dekoracji okien.  
Doświadczenie studio Office5 w dekoracji tekstylnej pozwala powiedzieć, że najlepszy efekt uzyskuje się, gdy używa się kontrastujące tkaniny dla kontrafałd.  
Office5 rekomenduje szycie zasłon na podszewce dla bardziej efektownego wyglądu.  
Jako dodatkowe ozdoby stosuje się również chwosty i frędzle.

Japoński panel
Japońskie panele - proste tkaniny, bez fałd, posiadające jednakowy rozmiar. Na dole tkaniny wszywa się metalowy obciążnik, żeby nadać tkaninie równy,gładki wygląd. Dla japońskiej story wykorzystywany specjalny karnisz, na którym panele lekko mogą przesuwać się. Japońskich panele stosuje się we wnętrzach – na oknach, a także dla dzielenia pomieszczeń. Na przykład za pomocą japońskich paneli stylowo i efektownie można podzielić strefę kuchni od strefy salonowej albo stołowej. Dzięki mało skomplikowanemu montażowi japońskiego karnisza, lekko i bezpiecznie można podzielić pomieszczenie biurowe na strefy.
"Rękaw Biskupa"
"Rękaw Biskupa" - dekoracyjna zasłona mająca stałą objętość. Dekorację stosuje się w klasycznych wnętrzu sypialni, salonów, przedpokoju. Wykonuje się jedną albo kilka bufek, do nich wszywa się specjalną taśmę,która po ściągnięciu daje efekt zwiększonej objętości. Bardziej puszysty wygląd okiennej dekoracji nada zbluzowanie wypełniony pianką syntetyczną. Rękaw Biskupa stanowi funkcję dekoracyjną i często stosuje z firaną, prostą zasłoną i lambrekinem. Wąskie miejsca na zasłonie ozdobione frędzlami, nadają luksus i szlachetność całej kompozycji.  Office5 proponuje stosować rękaw Biskupa rownież dla dekorowania łóżek z oparciami pod baldachimem.  Jaką tkaninę wykorzystać dla takiej dekoracyjnej story? Tradycyjnie jest wykorzystywana jednolita tkanina dla stor, średniej gęstości.  
Jakie spożycie tkaniny jest potrzebne dla takiej story? Współczynnik zmarszczek po szerokości 2,5-3. Wysokość zasłony zależy od ilości zbluzowań, dla każdego zbluzowania potrzebne jest 40 cm, w przypadku gdy zasłona będzie leżeć na podłodze, należy dodać 30-40 cm.  
Firana "Zegar piaskowy" oraz Zazdrostka  albo Zasłona w stylu "cafe" 
Do wnętrza w stylu Prowansja I Country idealne nadające firany w style "cafe" albo "Zegar piaskowy" . Zasłony takie z pewnością dają poczucie komfortu i ciepła. Wykonuje się je z jednokolorowej lekkiej tkaniny, koronkowej lub wzorzystej (pasy, komórki, punkty, kwiaty). 
Firany "cafe" montuje się na cienkim karniszu przez tunel, taśmy lub pętle umieszczone w około środku wysokości okna. Dodatkowo dekoruje się lambrekinem. "Zegar piaskowy- to dekoracyjna firanka, która umieszczona jest na ramie okna, drzwi oraz drzwiczek do szafek, na środku zebrana ozdobną wstążką. Dzięki mocowaniu firany na górnej i dolnej krawędzi, model ten można stosować dla okna uchylnego. Firanka z pewnością ozdobi Waszą kuchnię, łazienkę i wyjście na taras.
Zaslony z lambrekinom
Lambrekin - dekoracyjny element wykonany z tkaniny, usytuowany na górnej części dekoracji okna, łóżka, otworów drzwiowych, toaletek, luster. Może występować osobno jak i z zasłoną oraz firaną. Jest to najstarszy element wystroju przestrzeni. Istnieje wiele rodzajów lambrekinów: twardy lambrekin, lambrekin miękki, marszczony lambrekin, połączone lambrekiny (kombinacja trzech wymienionych).  
Swag, żabot, kaskada, krawat, szarfy - elementy miękkiego lambrekina,stosunek rozmiarów, koloru, gęstości tkaniny, obecność frędzli tworzą pewny osobliwy styl wnętrza.
Włoskie zasłony
Włoskie zasłony - Dekoracyjne eleganckie i szlachetne zasłony, przesuwane za pomocą sznura ,poprowadzonego przez kanał zasłony ,przechodzący od środka do narożników.  
Klasycznie występują dwie symetryczne zasłony, których górne i centralne krawędzie połączone są razem. Często te połączenie udekorowane jest chwostem. Wykonuje się również zasłony włoskie nie przesuwne. Poziom podniesienia zasłony jest stały. Pozostałą część okna dodatkowo ozdobić można zasłoną rzymską, która reguluje ilość światła w pomieszczeniu. Office5 proponuje włoskie zasłony leżące na podłodze oraz proponuje dekorować wysokie, wąskie okna. Office5 dla proponuje stosować na górnej krawędzi zasłony taśmy marszczące w formie gofre, zakładki, filiżanki oraz takie zdobienia jak frędzle, chwosty, falbany dla uzyskania kompletnej kompozycji.
Baldachim
Baldachim - przyszedł do Europy ze starożytnego Wschodu. Początkowo spełniał rolę ochrony przed wiatrem, komarami i wścibskimi oczami obcych. W dzisiejszym świecie, czasza ma szerokie zastosowanie i jest coraz bardziej popularna. Dzięki rozwiniętej technologii różnorodnych tkanin, outdoor, które nie podlegają bleknięciu, przemakaniu i nie przyjmującego kurzu, są dostępne w szerokiej gamie w studio Office5. Tak więc możemy śmiało ozdobić namiotowe werandy, tarasy, różne miejsca do siedzenia i zabawy na świeżym powietrzu. W sypialni można urządzić zadaszenie łóżka. Uchwytem baldachimu może być łukowaty gzyms, haki, uchwyty i dekoracyjne Karkasy. Luksusowo wygląda też łazienka ozdobiona baldachimem.
Office №5 - Wash osobisty projektant

- The background images used on this page are not royalty-free. Please use images from your own collection.  

To change the appearance of the page, edit the styles of the corresponding elements (in most cases by using the "Main Frame" Style Zone).  
 
To change the menu’s links: edit, copy-paste, or delete the Link Elements within. 
 
To hide an element without deleting it, use its property Visible.
To "activate" displaying of an arrow, use its property "Visible"
KONTAKT 

Wrocław, 53-019
Ul. Krzycka 83/1C

Zadzwoń i zamów pomiar okien: 
Tel: +48 537 200 154 
E-mail: biuro@office5.pl 

Rowniez mozecie Panstwo wypelnic formularz, wpisujac swoje dane kontaktowe wraz z krotkim opisem zamowienia. Wowczas skontaktuje sie z Panstwem w celu dalszego omowienia projektu i zasad wspolpracy.
Imię
E-mail
Telefon
Temat
Wiadomość